sebeobrana pro děti - oddíl Námořní pěchota
Sem vložte podnadpis


Pravidelné tréninky pro děti probíhají v pondělí a středu od 16:30 do 18:00 hodin. Tréninků se mohou účastnit děti starší 6ti let, které již zahájily školní docházku. Náš způsob výuky vyžaduje již jistou mentální vyspělost a schopnost dětí věnovat pozornost výuce. Mladší děti proto trénovat nemůžeme...

Tréninky se nekonají o svátcích a dnech, kdy mají děti školní prázdniny, tedy ani v měsíci červenci a srpnu. Pokud je trénink zrušen kvůli svátku, prázdninám, či z organizačních důvodů, dozvíte se o tom vždy na webu viz níže.


Info o změnách a zrušených trénincích:


Poslední trénink této sezony proběhne 20.6.Dětskou sebeobranu zaměřujeme hlavně na pohyb, všestrannost, hry, boj beze zbraně v postoji a na zemi a zapojování taktických znalostí užitečných pro běžný život. Trénink s dětmi je samozřejmě jiný než s dospělými. Nechceme děti nezáživně drilovat, snažíme se, aby je trénink bavil a přitom se postupem času něco naučily. Další rozdíl mezi tréninky dospělých a dětí je v obrazové dokumentaci tréninků. Z bezpečnostních důvodů nechceme zveřejňovat fotografie a videa dětí, proto takovéto záznamy na trénincích nepořizujeme.

S dětmi cvičíme při vhodném počasí venku, případně máme k dispozici vnitřní prostory. Kromě zimních měsíců je vhodné, aby dítě bylo vždy připraveno jak na venkovní trénink, tak dovnitř. Ven potřebuje sportovní oděv a obuv, uvnitř cvičíme bez bot na tatami (sportovní měkká podlaha), nejlépe však v teplých ponožkách. Oděv volte raději starší, který snese případnou újmu. Na trénink přibalte ručník a láhev s pitím bez bublinek, ideální je čistá voda. K dispozici je WC s umyvadlem.

Cena členského příspěvku je 1000 Kč na školní rok se splatností do konce září.

Dětské členy si vybíráme v tom smyslu, že u nás můžou cvičit jen slušné neagresivní děti, které se tímto způsobem prezentují nejenom na tréninku, ale hlavně v běžném životě. Našim cílem je podílet se na výchově slušných a sebevědomých občanů a nevhodné či agresivní chování neakceptujeme ani u dětí, ani u dospělých členů.

Přítomnost rodičů na tréninku není žádoucí. Vy si od dětí během tréninku odpočinete a děti se můžou plně věnovat aktivitám v kolektivu bez rozptylování. Na druhou stranu je kontakt s rodiči před prvním tréninkem nezbytný. O účasti nováčka na tréninku potřebujeme být předem informováni.