sebeobrana pro dospělé
Sem vložte podnadpis


Naším členem se může stát prakticky každá bezúhonná osoba starší 15ti let, která řádně platí členské poplatky. Máme zájem o lidi, kteří se sebeobraně hodlají věnovat dlouhodobě, chtějí se něco naučit, dokážou zatnout zuby a jít za svým cílem bez výmluv a fňukání. My ukazujeme cestu, ale vyšlapat si ji musí každý sám.

U nováčků, jež se chtějí stát členy našeho klubu, požadujeme trestní bezúhonnost a toto je třeba doložit aktuálním výpisem z Rejstříku trestů.

Cvičíme převážně venku, v každou roční dobu. Občas využíváme velikostně omezený prostor tělocvičny (25 m2) a to hlavně na tréninky na zemi. Budova s tělocvičnou není momentálně vytápěna. Nové vytápění je ve výstavbě a bude k dispozici od začátku sezony 2018/19. Je třeba s tím počítat při volbě oblečení + teplých ponožek, minimálně do dubna 2018.

Technická část tréninku spočívá v souboru námi vybraných a ověřených technik aikido, thaiboxu, MMA, BJJ, krav maga a obranné střelby. V postoji, na zemi, beze zbraně, se zbraněmi, ve dne, v noci. Prostě cvičíme moderní sebeobranu, která vychází z potřeb člověka žijícího v Evropě 21. století. Na tréninku nejen procvičujeme techniku, ale zároveň otužujeme tělo otloukáním, zařazujeme stresová cvičení, agresivní útoky figurantů v ochranném obleku a sparingy v postoji i na zemi. Každý člen, jež u nás cvičí dlouhodobě, získá fyzickou zdatnost a odolnost, technické i taktické znalosti a právní povědomí týkající se sebeobrany. Stačí jenom chtít, pracovat na sobě a nevymlouvat se.  Pro zběžnou představu o tom, jak trénujeme, si můžete prohlédnout fotky a videa na našem webu.

Tréninky sebeobrany se konají většinou v úterý od 18:00 a pátek od 18:30 a trvají 2 hodiny. Informace jsou vždy uveřejněny na webu v rozpisu tréninků pro dospělé. Ten je vhodné sledovat, protože může dojít k organizačním změnám, nebo trénink proběhne na jiném místě, než je obvyklé.

Střelecké tréninky probíhají dle dohody a nekryjí se s běžnými tréninky sebeobrany. Střeleckých tréninků se můžou zúčastňovat jen prověření členové se zbrojním průkazem, vlastní zbraní a dokonale zvládnutou bezpečnou manipulací.

Na tréninky si noste oblečení, které snese újmu a nebude vám v něm zima. Buďte vždy připraveni na cvičení venku i uvnitř, v případě deště či organizačních problémů může dojít ke změně prostor ke cvičení (venek, tělocvična). V tělocvičně se cvičí bez bot kvůli tatami (měkká sportovní podlaha), proto je vhodné si nosit teplé ponožky nebo něco podobného a oblečení bez zipů a ostrých výstupků. Každý (muži i ženy) potřebuje suspenzor. Ostatní vybavení půjčíme, nebo si jej můžete pořizovat průběžně dle vašich možností.

Platby za tréninky:

Roční členství stojí 2000 Kč, platí se vždy do konce ledna příslušného roku. Pokud se někdo stane členem od července (kdykoliv ve 2. polovině roku), platí členství 1200 Kč. Členové, jež zaplatí členský příspěvek, již neplatí žádné jiné poplatky za trénink.

Bez uhrazení členství (ročního či půlročního) je možno absolvovat maximálně 5 zkušebních tréninků. Za každý z nich se platí 100 Kč. Pokud vás tréninky zaujmou a chcete s námi pokračovat, je třeba uhradit členství.

Na závěr je třeba zdůraznit, že jsme amatérský klub. Sebeobrana je pro nás účelem, potěšením a životní cestou. Proto si své členy vybíráme. Rádi přivítáme pohodové snaživé lidi, ale taky odmítneme chytrolíny, negativisty a agresivní jedince. Cvičíme pro radost a tu si nenecháme nikým kazit.