sebeobrana pro dospělé
Sem vložte podnadpis


Naším členem se může stát prakticky každá bezúhonná osoba starší 15ti let, která řádně platí členské poplatky. Máme zájem o lidi, kteří se sebeobraně hodlají věnovat dlouhodobě, chtějí se něco naučit, dokážou zatnout zuby a jít za svým cílem bez výmluv a fňukání. My ukazujeme cestu, ale vyšlapat si ji musí každý sám.

Naši členové nesmí mít záznam v Rejstříku trestů a musí splňovat podmínky bezúhonnosti a spolehlivosti ve smyslu § 22 a § 23 Zákona o střelných zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. (přesné znění těchto podmínek naleznete v níže uvedených odkazech). U každého nováčka požadujeme předložení výpisu z Rejstříku trestů.

Cvičíme převážně venku, v každou roční dobu. Občas využíváme velikostně omezený prostor tělocvičny (25 m2) a to hlavně na tréninky na zemi.

Technická část tréninku spočívá v souboru námi vybraných a ověřených technik aikido, thaiboxu, MMA, BJJ, obranné střelby a dalších bojových systémů, které nám vyhovují. V postoji, na zemi, beze zbraně, se zbraněmi, ve dne, v noci. Prostě cvičíme moderní sebeobranu, která vychází z potřeb člověka žijícího v Evropě 21. století. Na tréninku nejen procvičujeme techniku, ale zároveň otužujeme tělo otloukáním, zařazujeme stresová cvičení, agresivní útoky figurantů v ochranném obleku a sparingy v postoji i na zemi. Každý člen, jež u nás cvičí dlouhodobě, získá fyzickou zdatnost a odolnost, technické i taktické znalosti a právní povědomí týkající se sebeobrany. Stačí jenom chtít, pracovat na sobě a nevymlouvat se.  Pro zběžnou představu o tom, jak trénujeme, si můžete prohlédnout fotky a videa na našem webu.

Tréninky sebeobrany se konají většinou v pondělí a čtvrtek od 18:30 do 20:30 hod. Informace jsou vždy uveřejněny na webu v rozpisu tréninků. Ten je vhodné sledovat, protože může dojít k organizačním změnám, nebo trénink proběhne na jiném místě, než je obvyklé.

Střelecké tréninky a jiné aktivity probíhají dle dohody a nekryjí se s běžnými tréninky sebeobrany. Střeleckých tréninků se můžou zúčastňovat jen prověření členové se zbrojním průkazem, vlastní zbraní a dokonale zvládnutou bezpečnou manipulací.

Na tréninky si noste oblečení, které snese újmu a nebude vám v něm zima. Buďte vždy připraveni na cvičení venku i uvnitř, v případě deště či organizačních problémů může dojít ke změně prostor ke cvičení (venek, tělocvična). V tělocvičně se cvičí na tatami (měkká sportovní podlaha) bez bot a v oblečení bez zipů apod. Každý (muži i ženy) potřebuje suspenzor. Ostatní vybavení půjčíme, nebo si jej můžete pořizovat průběžně dle vašich možností.

Platby za tréninky:

Protože nám Město Hodonín od 1.9. 2018 několikanásobně navýšilo náklady na nájem využívaných prostor, budeme navyšovat poplatky za trénink. Jejich výši stanovíme nejpozději do konce srpna 2018. I tak zůstanou ale výrazně nižší, než je běžné v jiných bojových klubech...

Na závěr je třeba zdůraznit, že jsme amatérský klub. Sebeobrana je pro nás účelem, potěšením a životní cestou. Proto si své členy vybíráme. Rádi přivítáme pohodové snaživé lidi, ale taky odmítneme chytrolíny, negativisty a agresivní jedince. Cvičíme pro radost a tu si nenecháme nikým kazit.