o klubu
Sem vložte podnadpis

Klub Sebeobrana Hodonín byl oficiálně založen 1.3. 2010. Momentálně se zaměřujeme na následující aktivity:

- pravidelné tréninky pro dospělé od 15ti let

- tréninky pro děti našich dospělých členů

- kurzy sebeobrany pro ženy (při zájmu skupiny žen jsme schopni uspořádat jednodenní kurz, popřípadě rozsáhlejší akci o více lekcích dle domluvy)

- soukromé individuální tréninky

Od září 2019 zajišťujeme pro veřejnost z organizačních důvodů pouze tréninky dospělých osob starších  15ti let. Co se týče tréninků pro děti, ty se konají dle domluvy a jsou určeny pouze dětem dospělých členů klubu, kteří se podílejí na vedení těchto tréninků.

Naším členem se může stát prakticky každá bezúhonná osoba starší 15ti let, která řádně platí členské poplatky. Pokud chcete být součástí našeho týmu, musíte splňovat jediné. Být slušným, ohleduplným a čestným člověkem.

Naši členové nesmí mít záznam v Rejstříku trestů a musí splňovat podmínky bezúhonnosti a spolehlivosti ve smyslu § 22 a § 23 Zákona o střelných zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. (přesné znění těchto podmínek naleznete v níže uvedených odkazech). U každého nováčka požadujeme předložení výpisu z Rejstříku trestů.

Cvičíme převážně venku, v každou roční dobu. Od září 2018 zřejmě budeme nárazově (asi 2 tréninky v měsíci) využívat na tréninky na zemi některou z hodonínských tělocvičen. Toto je zatím v řešení. Primárně se však zaměřujeme na trénink v přirozeném prostředí i oděvu. Lidské tělo je pozoruhodně přizpůsobivé a je škoda jeho odolnost a přirozenost zadupávat dlouhodobým tréninkem ve vytopených či klimatizovaných moderních prostorách.

Technická část tréninku spočívá v souboru námi vybraných a ověřených technik aikido, thaiboxu, MMA, BJJ, obranné střelby a dalších bojových systémů, které nám vyhovují. V postoji, na zemi, beze zbraně, se zbraněmi, ve dne, v noci. Prostě cvičíme moderní sebeobranu, která vychází z potřeb člověka žijícího v Evropě 21. století. Na tréninku nejen procvičujeme techniku, ale zároveň otužujeme tělo otloukáním, zařazujeme stresová cvičení, agresivní útoky figurantů v ochranném obleku a sparingy v postoji i na zemi. Každý člen, jež u nás cvičí dlouhodobě, získá fyzickou zdatnost a odolnost, technické i taktické znalosti a právní povědomí týkající se sebeobrany. Stačí jenom chtít a pracovat na sobě. Pro zběžnou představu o tom, jak trénujeme, si můžete prohlédnout fotky a videa na našem webu.

Tréninky sebeobrany se konají většinou v pondělí a čtvrtek od 18:30 do 20:30 hod. Informace jsou vždy uveřejněny na webu v rozpisu tréninků. Ten je vhodné sledovat, protože může dojít k organizačním změnám, nebo trénink proběhne na jiném místě, než je obvyklé.

Na tréninky si noste oblečení, které snese újmu a nebude vám v něm zima. Každý (muži i ženy) potřebuje suspenzor. Ostatní vybavení půjčíme, nebo si jej můžete pořizovat průběžně dle vašich možností.

Střelecké tréninky a jiné aktivity probíhají dle dohody a nekryjí se s běžnými tréninky sebeobrany. Střeleckých tréninků se můžou zúčastňovat jen prověření členové se zbrojním průkazem, vlastní zbraní a dokonale zvládnutou bezpečnou manipulací. Nepořádáme žádné přípravné kurzy k získání zbrojního průkazu pro veřejnost, ale členům našeho klubu rádi poskytneme potřebné poradenství a pomůžeme s přípravou na zkoušku odborné způsobilosti.

Platby za tréninky jsou nastaveny tak, aby si dle svých preferencí vybral každý. Po zaplacení členského příspěvku si každý může vybrat platbu od jednotlivého tréninku po celoroční vstup. Čím delší časový úsek si člen předplatí, tím je cena příznivější. Studentům základních a středních škol poskytujeme slevu na vstupy ve výši 30%.

Na závěr je třeba zdůraznit, že jsme amatérský klub. Sebeobrana je pro nás účelem, potěšením a životní cestou. Disponujeme znalostmi, které jsme ochotni předávat jen těm, jež s nimi dokáží zacházet uvážlivě a nebudou je zneužívat. Jsme přístupní pohodovým snaživým slušným lidem, agresoři, rváči a kriminálníci u nás vítáni nejsou.

Jsme Sebeobrana Hodonín...