klub
Sem vložte podnadpis


Klub Sebeobrana Hodonín byl oficiálně založen 1.3. 2010. Momentálně se zaměřujeme na následující aktivity:

- pravidelné tréninky pro dospělé od 15ti let

- tréninky pro děti našich dospělých členů


Od září 2018 zajišťujeme pro veřejnost z organizačních důvodů pouze tréninky dospělých osob starších  15ti let. Co se týče tréninků pro děti, ty se konají dle domluvy a jsou určeny pouze dětem dospělých členů klubu, kteří se podílejí na vedení těchto tréninků.

Naši členové nesmí mít záznam v Rejstříku trestů a musí splňovat podmínky bezúhonnosti a spolehlivosti ve smyslu § 22 a § 23 Zákona o střelných zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. (přesné znění těchto podmínek naleznete v níže uvedených odkazech). U každého nováčka požadujeme předložení výpisu z Rejstříku trestů.

Cvičíme převážně venku, v každou roční dobu. Na některé aktivity využíváme i vnitřní prostory, vytápěné i nevytápěné, dle okolností. Primárně se však zaměřujeme na trénink v přirozeném prostředí i oděvu.

Technická část tréninku spočívá v souboru námi vybraných a ověřených technik aikido, thaiboxu, MMA, BJJ, obranné střelby a dalších bojových systémů, které nám vyhovují. V postoji, na zemi, beze zbraně, se zbraněmi, ve dne, v noci, proti jednomu či více útočníkům. Prostě cvičíme moderní sebeobranu, která vychází z potřeb člověka žijícího v Evropě 21. století a díky legislativě ČR máme možnosti užívat k obraně různé typy zbraní. Pro zběžnou představu o tom, jak trénujeme, si můžete prohlédnout fotky a videa na našem webu.

Střelecké tréninky probíhají dle dohody a nekryjí se s běžnými tréninky sebeobrany. Střeleckých tréninků se můžou zúčastňovat jen prověření členové se zbrojním průkazem, vlastní zbraní a dokonale zvládnutou bezpečnou manipulací. Nepořádáme žádné přípravné kurzy k získání zbrojního průkazu pro veřejnost, ale členům našeho klubu rádi poskytneme potřebné poradenství a pomůžeme s přípravou na zkoušku odborné způsobilosti.

Na závěr je třeba zdůraznit, že jsme amatérský klub. Sebeobrana je pro nás účelem, potěšením a životní cestou. Disponujeme znalostmi, které jsme ochotni předávat jen těm, jež s nimi dokáží zacházet uvážlivě a nebudou je zneužívat. Jsme přístupní pohodovým snaživým slušným lidem, agresoři, rváči a kriminálníci u nás vítáni nejsou.

Jsme Sebeobrana Hodonín...